مقالات

لاغری موضعی با دستگاه

لاغری موضعی یا “لاغر شدن در یک نقطه خاص از بدن” یک اصطلاح است که معمولاً به تلاش برای کاهش وزن در یک بخش خاص از بدن اشاره دارد، مانند شکم، ران، یا بازوها. این اصطلاح معمولاً در زمینه تمرینات بدنی و رژیم‌های غذایی استفاده می‌شود.

اما ارزش زیبایی و تناسب اندام به وزن و نسبت به تمامی بدن و نه فقط به نقاط خاص بستگی دارد. برای داشتن یک بدن سالم و تناسب اندام، توجه به تغذیه مناسب، فعالیت بدنی منظم، و رفتارهای سالم مانند خواب کافی، کافی بودن آب، و مدیریت استرس بسیار مهم است.

قبل از هرگونه برنامه‌ریزی برای لاغری موضعی یا شکل‌دهی بدن، مهم است که با یک پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید تا رویکردهای مناسب برای شما را تعیین کنید و اطمینان حاصل کنید که همه اقدامات به طور کلی برای سلامتی شما مناسب هستند.

لاغری موضعی با کمک دستگاه

لاغری موضعی با دستگاه rf

استفاده از این روش ظاهر بدن را تغییر می دهد و چربی های ناخواسته را در نواحی مختلف بدن از بین می‌برد، از جمله موارد زیر:

ناحیه بالای بازو ها
شکم
ران
باسن
لگن
زانو
پا
سینه
مچ پا
از این دستگاه برای رفع چربی های صورت و گردن هم استفاده می شود. که شامل تکنیک های لیفتینگ، سفت کردن و جوانسازی به خصوص برای رفع چین و چروک می باشد. درمان با فرکانس رادیویی روشی بسیار مؤثر برای از بین بردن بافت چربی در قسمت های مختلف بدن است. می تواند سلولیت را از بین ببرد. البته باید توجه داشت که این درمان نمی تواند جایگزین رژیم غذایی و ورزش شود و نباید به عنوان روشی جایگزین برای کاهش وزن استفاده شود.
لاغری RF برای کاهش وزن انرژی فرکانس رادیویی پوست را بدون کوچکترین آسیبی جهت شکستن سلول های چربی و تولید کلاژن و الاستین گرم می کند. کلاژن تولید شده شفافیت و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد. بنابراین یکی از رضایت بخش ترین نتایج این روش شفافیت پوست همراه با کاهش وزن است.

فواید روش rf

به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • رفع سلولیت،
  • کاهش چربی اضافی بدن
  • رفع افتادگی پوست و سفت شدن آن
  • رفع آکنه
  • فرم دهی باسن

لاغری موضعی با روش cavitation

لاغری موضعی با روش کویتیشن، روش برای از بین بردن رسوبات چربی زیر پوست می باشد. همچنین می توان این روش دارای نام های تجاری مختلفی مثل Liponix یا Ultrashape است. این روش جایگزین مطمئن تری برای گزینه های جراحی مانند لیپوساکشن است.
یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۹، اثربخشی کاویتاسیون اولتراسونیک را برای ۵۰ زن که از نظر پزشکی دارای اضافه وزن بودند، آزمایش کرد. نیمی از زنان به سادگی از یک رژیم غذایی کم کالری پیروی کردند، در حالی که نیمی دیگر رژیم غذایی کم کالری با فرکانس رادیویی و روش های سونوگرافی بدن را به همراه داشتند. پس از ۵ هفته، زنانی که کاویتاسیون اولتراسونیک به بدنشان داده شده بود، کاهش توده چربی بدن را بسیار بیشتر از گروه دیگر نشان دادند. جالب اینجاست که آن ها بیشتر از گروه دیگر در این رقابت وزن کم نکردند بلکه تنها به سادگی چربی موضعی بدن شان را از دست دادند.

مطالعه کوچک دیگری که خیلی پیشتر در سال ۲۰۰۷ انجام شد، روی ۳۰ نفر صورت گرفت که همگی تحت درمان کانتورینگ بدن با کوئیتیشن قرار گرفتند. همه شرکت کنندگان پس از سه جلسه، شاهد کاهش توده چربی بدن بودند. در پایان مطالعه، ناحیه چربی بدن تحت درمان، یک تا سه سانتی متر کاهش یافت.

لاغری موضعی با کمک دستگاه

فواید روش cavitation

از فواید کویتیشن می توان به استفاده از امواج رادیویی اولتراسونیک برای شکستن سلول های چربی به جای تیغ جراحی نام برد. که سلول های چربی در نهایت توسط سیستم لنفاوی بدن جذب می شود.
کاویتاسیون اولتراسونیک با سایر روش های درمانی مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند تفاوت دارد، زیرا نیازی به برش ندارد. این موضوع بدان معنی است که بهبودی از این طریق آسان تر است. این امکان وجود دارد که نتایج حاصل شده با این روش کارآمدتر از سایر روش های مشابه باشد.
کویتیشن اولتراسونیک یا کاویتاسیون اولتراسوند یک روش زیبایی است که از آن برای جدا کردن ذخایر چربی در بدن استفاده می شود. این درمان ادعا می کند که به عنوان یک جایگزین مؤثر و کم تهاجمی برای لیپوساکشن عمل می کند.

لاغری موضعی با روش کرایولیپولیز:

سلول های چربی چگونه با کرایو از بین میروند؟
این روش را می توان در مطب پزشک یا کلینیک به صورت سرپایی انجام داد. ابتدا اندازه و شکل رسوب چربی ارزیابی می شود و ناحیه مورد درمان با یک مداد نشانگر مخصوص پوست مشخص می شود. بیماران در طول عمل بیدار هستند. یک دستگاه دستی به نام اپلیکاتور برای منجمد کردن لایه سلول های چربی (آدیپوسیت) در زیر پوست مورد استفاده واقع می شود. ابتدا یک پد ژل برای محافظت تاز پوست روی آن ناحیه اعمال می شود. در مرحله بعد، برآمدگی چربی به داخل دهانه خالی اپلیکاتور مکیده یا جارو می شود.
با اعمال مکش، احساس کشش یا مکش خواهید داشت. این احساسات، از قبیل سرمای شدید و سایر احساسات احتمالی مثل گزگز گزگز، درد، گرفتگی و… پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه کاهش می یابد؛ زیرا ناحیه در طول فرآیند خنک سازی بی حس می شود. لایه چربی به تدریج تا دمای مورد نظر بین ۳۰.۲ تا ۳۹.۲ درجه فارنهایت خنک می شود. درمان یک ناحیه تا یک ساعت طول می کشد. پس از درمان ناحیه، اپلیکاتور برداشته می شود. این ناحیه را می توان به مدت ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ داد تا به تجزیه سلول های چربی کمک کنید.

نوع عملکرد روش کرایولیپولیز

حالا که دانستید کرایولیپولیز چیست؟ باید بگوییم که این تکنیک مبتنی بر این یافته است که، سلول های چربی نسبت به سایر سلول ها، مانند سلول های پوست، بیشتر در معرض آسیب ناشی از دمای سرد هستند. دمای سرد به سلول های چربی آسیب می رساند. این آسیب یک پاسخ التهابی توسط بدن ایجاد می کند که منجر به مرگ سلول های چربی می شود. ماکروفاژ ها، نوعی از گلبول های سفید خون و بخشی از سیستم دفاعی بدن هستند. که برای از بین بردن سلول های چربی مرده و باقی مانده آنها از بدن به محل آسیب فراخوانده می شوند.


مقدار چربی موضعی از دست رفته با روش کرایولیپولیز

مطالعات نشان داده است که میانگین کاهش چربی بین ۱۵ تا ۲۸ درصد در حدود ۴ ماه پس از درمان اولیه اتفاق می افتد. با این حال، ممکن است از ۳ هفته پس از درمان متوجه تغییرات شوید. تغییرات و بهبود های چشمگیر پس از حدود ۲ ماه مشاهده می شود.

سوالات متداول

فواید روش لاغری موضعی با دستگاه rf چیست؟

رفع سلولیت،
کاهش چربی اضافی بدن
رفع افتادگی پوست و سفت شدن آن
رفع آکنه

مزایای روش cavitation چیست؟

نیازی به برش ندارد. این موضوع بدان معنی است که بهبودی از این طریق آسان تر است. نتایج حاصل شده با این روش کارآمدتر از سایر روش های مشابه است.

author-avatar

درباره دکتر ابوالحسنی

دکتر ابوالحسنی متخصص تغذیه و رژیم درمانی می باشند.تخصصهای ایشان عبارتند از تغذیه در بارداری ، تغذیه در کودکان ، تغذیه در سالمندان ، تغذیه در مدارس ، لاغری موضعی با دستگاه های کرایو لیپولیز، RF ، LpG و کویتیشن ، راه های مراقبت از پوست و مو و بهبود بینایی. همچنین ایشان با توجه به شرایط بیماران رژیم های درمانی مناسبی را ارائه میدهند تا به وزن ایده آل خود برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *